HAPex s.r.o.
nám. E.F.Buriana 777/6a, 500 04 Hradec Králové, ČR
Tel.: +420 495 822 489, Fax: +420 495 822 490, Mobil: +420 605 218 882
E-mail: hapex@hapex.cz, www.exoticke-dreviny.cz

HAPex s.r.o. - Váš spolehlivý partner

Povrchová úprava

Povrchová úprava

­­­­­adler_logo

­­Údržba a rekonstrukce dřevěných teras

 

Již při výběru dřeva pro svou terasu nebo zahradu by jste se měli zvláště zaměřit na dlouhou životnost tohoto materiálu. Pro dřevěnou terasu je z tuz­emských dřevin nejvhodnější modřín (sibiřský) a z exotických pak bangkirai, massaranduba, cumarú, ipé. I přes vysokou kvalitu a životnost zmiňovaných dřevin je u teras důležitá pravidelná údržba vhodným olejem na dřevo, např.

Pullex Bodenöl.­

 

Doporučený postup:

  • Při novém nátěru pro­vedte 2 x tenký nátěr podlahového oleje Pullex Bodenöl v rozmezí 12 hodin.
  • U neporušených dřevěných teras doporučujeme provádět údržbu každý rok.
  • Při renovaci zvětralého dřeva terasy je nutné buď pomocí WAP čističů šeď očistit a po uschnutí postupovat jako u nátěru nové terasy a nebo lze po předběžném ošetření přípravkem ADLER Holzentgrauer, aplikovat následný dvojí tenký nátěr oleje Pullex Bodenöl..

 

Podmínky:

Pro práci potřebujeme suchý, čistý a nosný podklad, a proto ponechte dřevo po odstranění šedých míst několik dnů schnout. I když není zapotřebí předběžné zpracování, musí být dřevo terasy čisté, suché a nosné pro nátěr oleje na dřevo. Dřevo bohaté na pryskyřici s Kö 120 pečlivě přebruste a očistěte nitroředidlem (viz tip pro odstranění pryskyřice). Čím čistější bude dřevo po předběžném ošetření, tím krásnejší a rovnoměrnější bude také následující nátěr olejem na dřevo. Také předem odstraňte hrubá vlákna a úlomky dřeva. 

 

Pro veškeré ­dřevěné prvky platí jedno pravidlo: následnou údržbu provádějte vcas a pravidelně! Vyhnete se tak namáhavé renovaci.

­

­

 

Cyranova­

Terasový ­olej na bázi přírodních surovin pro olejování dřeva. Velmi vhodný pro dřevěné terasy a zahradní nábytek výhradně z exotických tvrdých druhů dřeva.

Aplikace

Před aplikací je nutné nové dřevo obrousit zrnem 120  a při údržbě již natřeného dřeva je nutné staré nátěry ,špínu a mech zcela odstranit.

Aplikace se provádí pomocí štětce, nebo válečku kdy na povrch nanášíme velmi dobře promíchaný olej. Nanesený olej se nechá cca 15 minut vsakovat a poté se celá plocha musí vytřít hadrem tak, aby nikde nezůstával na povrchu olej. Aplikace druho nátěru se provádí po cca 24 hodinách v závislosti na místních podmínkách.

Pravidelná údržba je doporučena každý rok 2x tj. na začátku a na konci sezóny.

Informace o výrobku

vydatnost: 1litr = 8-10 m2

balení:      1 litr , 5 litrů, 20 litrů a 200 litrů

skladovatelnost: 2 roky v uzavřeném originálním obalu

© Copyright 2008, Hapex, s.r.o